ekipa snycerz.pl

Witamy sklepie Snycerz.pl,

.

Codziennie odkrywamy sekrety  ukryte w drewnie

Zakochani w drewnie staramy się kontynuować tę starą  tradycję sztuki rzeźbienia w drewnie. Znajdziecie więc tu przedmioty z drewna użytkowe,  elementy dekoracji występujące na rzeźbionych meblach  oraz reliefy rzeźbione i  rzeźbę sakralną.  

Wszystkie prace wykonane są przez naszą pracownię a ich różnorodność może  Was zaskoczyć, ponieważ nie boimy się nawet najtrudniejszych realizacji. Realizujemy proste  wzory oraz trudniejsze  gdzie już wymagane jest  pewne doświadczenie wprawnego rzeźbiarza i stolarza.  Rzeźbimy w lipie, dębie, jaworze, orzechu, czereśni oraz drewnie egzotycznym. Drewno pochodzi z własnych zasobów upolowanych w ogrodach oraz z  dobrych tartaków i składów. 
.
Dla amatorów i profesjonalistów

Snycerstwo to piękne zajęcie. Mamy nadzieję, że nasze prace zainteresują nie tylko miłośników dobreg0 rzemiosła szukających ciekawych wzorów by udekorować swój dom ale także architektów i  stolarzy. Mamy dekory, elementy do schodów i kuchni rzeźbionych, które  są już wyszlifowane i gotowe do samodzielnego wybarwienia, lakierowania i montażu.  Są też prace już wykończone przez nas woskami, olejami  i lakierowane. Realizujemy również prace snycerskie na zamówienie  jak rzeźby drewniane do domu, rzeźby w drewnie do ogrodu oraz repliki i inne. Współpracujemy z konserwatorami zabytków i wykonujemy repliki uszkodzonych dekoracji rzeźbiarskich w kościołach i klatkach schodowych. Powiedzenie, iż „rzeczy niemożliwe robimy od ręki na cuda trzeba chwilę poczekać"  jest adekwatne do nas :)

.

Blog i przewodnik dla początkujących rzeźbiarzy

W blogu  opisujemy ciekawe historie  związane  ze snycerstwem i stolarstwem. Poradnik rzeźbienia w drewnie krok po kroku dla  początkującego rzeźbiarza  powinien zainteresować wszystkich amatorów. Przekucie się przez nadmiar materiału zawsze stanowi duże wyzwanie. Przedstawimy   podstawowe informacje jakie drewno dla snycerza jest najlepsze,  jak zacząć rzeźbić w drewnie i opiszemy narzędzie snycerza oraz sposoby ich ostrzenia oraz aspekty bezpieczeństwa.

Każdy z nas próbował kiedyś wyrzeźbić coś w kawałku drewna scyzorykiem.  Wystarczy więc kilka drobnych rad i trochę  cierpliwości by dołączyć do snycerskiej braci.  Znajdzie się tu też miejsce na prezentacje  ciekawych twórców, miejsca plenerów rzeźbiarskich organizowanych w Polsce i za granicą. Piszcie więc do nas a my podzielimy się chętnie tymi informacjami z innymi. 
Mamy nadzieję, iż nasza wiedza przyda się rzeźbiarzom  początkującym (może będziemy organizować kursy rzeźbiarskie ?) a profesjonaliści będą mogli ocenić nasz warsztat. 

Dwa słowa o nas 

.

Sklep snycerz.pl  powstał z pasji do drewna i jest to firma rodzinna. 

Prekursor to dziadek Michał stolarz-cieśla, który pozwalał mi piłować w jego tajemniczym „ warstacie” w Lubartowie koło Lublina. Mój ojciec i jego brat  majstrowali w drewnie w każdej wolnej chwili.

Ja, Janusz, absolwent wrocławskiej AWF ale też od 1986 roku dyplomowany  mistrz rzeźbiarstwa w drewnie, doświadczenie zdobywałem pracując z mistrzami w warsztatach polskich, niemieckich i francuskich. 

 Jest też syn Maciej absolwent liceum plastycznego, kierunek snycerstwo i syn Maksymilian, który obecnie  uczy się wspiera nas przy większych pracach.
Nasz szef to  Agnieszka mama i żona, która trzyma wszystkie sznurki a w pracowni szlifuje, maluje i ubarwia nasze  prace. 

Pracownia wyposażona jest w maszyny stolarskie tradycyjne i sterowane komputerowo a  stare 100 letnie strugi i dłuta dziadka Michała do dziś są używane,  pomagają nam dalej odkrywać sekrety ukryte w drewnie.

 Pozdrawiamy i zapraszamy do sklepu i życzymy dobrych zakupów.

.

Janusz i Agnieszka, Maciej, Maksymilian  Jędrzejewscy
.
Ps. W razie pytań lub uwag prosimy o maila na adres sklep@snycerz.pl . Zawsze służymy pomocą   i sami poszukujemy nowych inspiracji.
.

Dziadek Michał stolarz dowód z roku 1926

.

stolarz snycerz

Lubartów 1938 rok w warsztacie stolarskim dziadka mój  tato i jego starszy brat  

.

warsztad snycerz,pl

Nasza szefowa, żona, mama Agnieszka

szefowa
szefowa

 syn Maciej znów komentuje pracę taty

snycerz.pl pracownia

Max w akcji szlifierskiej

Maksymilian syn  w pracowni snycerz.pl

Z wizytą u naszego Mistrza Zbigniewa Bereźnickiego we Wrocławiuhttp://snycerz.net

nasz mistrz Zbigniew Bereznicki

Stoisko na Dremie 2019. Konrad Jaskulski, nasz partner zaopatrujący nas w drewno https://www.drewnex24.pl 

.

my I Drewnex na Dremie 2019

Dyplom mistrza w drewnie 1986 rok.

dyplom mistrza rzeźby w drewnie