Nasze rzeźbione półprodukty  podzieliliśmy je na 3 różne poziomy trudności wykończenia. Dzięki temu rzeźbiarze mogą łatwo wybrać odpowiedni motyw co do swoich umięjętności. Nie znaczy to, że osoba rozpoczynająca pracę z rzeźbą nie może  rozpocząć od 3 stopnia trudności.  Brak doświadczenia  może mieć jednak  wpływ na odniesie satysfakcji, niepotrzebnie  frustruje i utratę radości  z tego hobby. Początkującym zalecamy więc rzeźbienie  prostszych rzeczy o większy rozmiar detalu,   które będzie łatwiej dokończyć. Problemem  też są twarze. Z tego powodu wszystkie motywy z pełnymi twarzami są odpowiednie
 tylko dla „doświadczonych rzeźbiarzy”
skala trudności rzeźbienia w drewniw
Poziom 1 początkujący  
Rzeźbione modele są idealne dla   początkujących  i dzieci. Każdy z nich  z pewnością będzie w stanie zrobić  te motywy.
skala trudności rzeźbienia w drewnie lipowym
Poziom  2 początkujący plus 
Drewniane półfabrykaty z tego gatunku są szczególnie odpowiednie dla  osób  początkujących ale z pewnym doświadczeniem.
Aby móc prawidłowo wykonać niezbędne dłutowania, potrzebujesz już doświadczenia w pracy z drewnem i dłutem. 
skala trudności przy rzeźbieniu w drewnie lipowum
Poziom 3 doświadczony rzeźbiarz 
Półprodukty z trzecią klasą są odpowiednie dla doświadczonych rzeźbiarzy z doświadczeniem. Aby móc uzupełnić te motywy, potrzebujesz dłuższego doświadczenia w rzeźbieniu, aby móc poprawnie rozróżnić subtelności, takie jak twarze i dłonie. Twarze i dłonie są często prawdziwymi „problematycznymi obszarami” dla wielu rzeźbiarzy!
Aby pokazać wszystkie ważne ustalenia, przygotowaliśmy  zapewniamy również odpowiednie filmy ( już niebawem) instruktażowe na temat rzeźbienia twarzy, włosów i dłoni. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.