Blog

Bezpieczeństwo przy rzeźbieniu w drewnie

Bezpieczeństwo przy rzeźbieniu w drewnie Rzeźbienie w drewnie wymaga użycia bardzo ostrych narzędzi. Stosowanie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa zapewni ci ochronę. Zawsze dbamy o nasze bezpieczeństwo pracy i często mówimy o tym, jak bardzo jest ważne. Zapraszamy zatem wszystkich początkujących rzeźbiarzy do lektury tekstu, w którym przybliżamy kilka podstawowych zasad BHP obowiązujących w pracowni rzeźbiarskiej.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 145 odsłony

Warsztaty snycerskie podczas święta piernika w Bardzie Śląskim

Niedziela 20 czerwca 2021 była  dla nas specjalnym wydarzeniem. Na zaproszenie urzędu miasta Bardo  Śląskie uczestniczyliśmy w Święcie  Piernika.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 233 odsłony

Czy wykonujemy kopie istniejących rzeźb?

tak, 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1166 odsłony

3 putta określają naszą skalę trudności rzeźbienia

3 stopnie trudności

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1113 odsłony

Lipa, dąb, jesion, buk czy tez owocowe

Jakie drewno do rzeźbienia wybrać? Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie drewno wybrać - zapraszamy do lektury naszego kolejnego tekstu z cyklu „Wiedza o drewnie”. Wybór surowca jest bardzo istotny i ma duży wpływ na proces rzeźbienia oraz efekt końcowy, dlatego wybierając drewno do stworzenia pierwszych prac należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1104 odsłony

Lipa

Drewno lipowe do rzeźbienia – wszystko, co musisz wiedzieć! Drewno lipowe jest popularnym drewnem, jeśli chodzi o projekty snycerskie.  Lipa jest znana jako europejska wersja lipy. Lipa szerokolistna i lipa drobnolistna ma pewne różnice między sobą  ale trzeba wiele lat doświadczeń by je rozpoznać. 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1211 odsłony

Pierwsze ostrzenie

aaaa

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1136 odsłony